Coşkun Gülen

Coşkun Gülen

Yeminli Mali Müşavir &Sorumlu Ortak Baş Denetçi, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
İstanbul

1965 yılında doğan GÜLEN, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunudur. Muhasebe Denetim alanında Yüksek Lisans yapmıştır.

1993 yılında S.M. Mali Müşavir olarak mesleki faaliyetine başlamıştır.

15 yıl süreyle Sektörlerinde öncü birçok firmaya muhasebe ve maliyet sistemlerinin kurulması, birleşme, bölünme şirket nevi değişiklikleri ve Yönetim Danışmanlığı hizmetlerinde bulunmuştur.

Üniversitelerde öğretim görevlisi olarak Muhasebe, Vergi Uygulamaları ve Denetim dersleri vermiştir. Muhasebe ve Vergi Hukuku alanında yayınlanmış makaleleri bulunmaktadır.

2007 yılında Yeminli Mali Müşavirlik sınavını kazanarak Yeminli Mali Müşavirlik unvanını almıştır. TÜRMOB tarafından oluşturulan Türkiye Denetim Standartları hazırlama komitesinde görev almıştır.

2013 yılından itibaren Kamu Gözetimi ve Denetim Standartları Kurumu tarafından yetkilendirilerek Bağımsız Denetçilik unvanını almıştır.

İstanbul Yeminli Mali Müşavirler Odası ve Türkiye Muhasebe Uzmanları Derneği üyesidir.Halen CPATURK Bağımsız Denetim Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş. de yönetici ortak olarak görev yapmaktadır.