Ersin Tan

Ersin Tan

SMMM & Sorumlu Ortak Baş Denetçi, Denetim Bölüm Başkanı
İstanbul

1976 yılında İstanbul’da doğan TAN, 1998 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesin den mezun oldu.

1993 yılında stajyer olarak başladığı BDO Denet Bağımsız Denetim ve YMM A.Ş.’de Denetçi Yardımcısı, Denetçi, Kıdemli Denetçi olarak görev aldı ve daha sonra partner seviyesine yükselerek Sorumlu Ortak Baş Denetçi olarak çalıştı. Görevi sırasında Türkiye’de sektörlerinde öncü olan Akkök Grubu, Altınyıldız, Petkim ve benzeri birçok şirketin denetimlerinde fiilen görev aldı.

Bu görevleri esnasında başta Enerji, Tekstil, Çimento, Otomotiv alanın da faaliyet gösteren sanayi şirketleri ile Sigorta, Finans ve Bankacılık gibi hizmet sektörlerinde faaliyet gösteren birçok şirkete sorumlu denetçi olarak denetimlere katıldı.

2011-2014 yılları arasında BDO Türkmenistan’a denetim sorumlusu olarak atandı. Türkmenistan’da tüm Devlet Bankaları’nın denetimlerini yürüttü.

2014 yılında Türkiye ye dönerek denetimlerine Türkiye BDO Denet’te devam etti. 2015 yılında partner olarak çalıştığı BDO’dan ayrılarak CPATURK Bağımsız Denetim ve YMM A.Ş.’ne transfer oldu. Evli ve iyi derece İngilizce bilen TAN,

Halen CPATURK Bağımsız Denetim ve Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş.’ de Denetim Bölüm Başkanı ve Sorumlu Ortak Baş Denetçi olarak görev yapmaktadır.